O turistické kartě

Turistická karta Písecko – Blatensko – Strakonicko – Vodňansko

Naše turistická karta nabízí celou řadu skvělých aktivit a atraktivit za zvýhodněnou cenu nebo s nějakým benefitem. Nabídka je velmi pestrá a zahrnuje především oblast kultury a volnočasových aktivit. Turistická karta nabízí spoustu zábavy jak pro jednotlivce, tak rodiny s dětmi. Výhodně tak můžete navštívit mnoho atraktivit a zpříjemnit si tak pobyt u nás.

Turistická karta šetří vaši peněženku, a díky rezervačnímu systému si můžete zakoupit vstupenky, či rezervovat aktivitu v předstihu. V systému si jednoduše vyberete termín, případně čas, přičemž hned vidíte, zda je aktivita volná nebo obsazená. Po zaplacení obdržíte vstupenku s unikátním QR kódem přímo do telefonu.

Jak karta funguje?

Turistickou kartu si můžete pořídit v elektronické podobě.

Karta funguje na základě jedinečného QR kódu, který vás opravňuje využít všechny benefity, které se na kartu vážou. Máte hned dvě možnosti, jak kartu využít. Jednak se můžete kartou jednoduše prokázat u poskytovatele aktivity a na místě zaplatíte zlevněné vstupné, či využijete jiný benefit. Případně, pokud si aktivitu včetně slevy nebo benefitu zakoupíte online, obdržíte obratem vstupenku do svého telefonu a na místě se již nemusíte zdržovat v řadě u pokladny.

Turistická karta (QR kód): karta platí obecně pro veškerou nabídku, kdy se kartou prokazujete na místě konkrétní atraktivity. Kartu stačí jednoduše předložit u poskytovatele aktivity či služby, ti ověří její platnost a vy na místě zaplatíte zvýhodněné vstupné, či čerpáte jiný benefit, který se k dané atraktivitě váže.

Vstupenka či poukaz (QR kód): pokud si na portálu https://karta.piseckem.cz (po přihlášení) vyberete aktivitu či službu, kterou si rovnou zarezervujete a zaplatíte online, přijde vám obratem do e-mailu vstupenka/poukaz se samostatným QR kódem. Tímto kódem se u poskytovatele prokážete, až si půjdete aktivitu užít.

Jaké jsou výhody on-line nákupu aktivit?

Aktivity, které lze nakoupit on-line jsou označeny příznakem "on-line rezervace" a v detailu dané aktivity najdete rezervační systém. Vy tak máte možnost zvolit si termín, případně čas a zajistit si skvělé zážitky dopředu.

vidíte aktuální dostupnost kapacit jednotlivých aktivit
rychlá a pohodlná rezervace
vstupenka přímo v telefonu šetří čas i přírodu
dovolenou a aktivity si můžete naplánovat dopředu z pohodlí svého ubytování

Kde kartu získat?

Kartu získáte v TIC Písek, nabídka poskytovatelů karty se bude průběžně rozšiřovat.

UPOZORNĚNÍ: Prodej na dalších místech bude spuštěn individuálně v průběhu léta. Aktuální seznam dostupných míst najdete v záložce Zde získáte kartu.

Kolik stojí pořízení karty?

V turistickém informačním centru

Délka platnosti
Plná cena Zlevněná cena*
3denní
80 Kč/ osoba 40 Kč/ osoba
5denní
130 Kč/ osoba 60 Kč/ osoba

(*) děti do 6 let zdarma, děti 6 - 15 let, studenti do 26 let, senioři 60+, ZTP