Prohlídka Prácheňského muzea v Písku

Velké náměstí 114/3, 39701 Písek, Písek
Zpět na výpis

Navštivte tři výstavní prostory stálé expozice: Pravěk a doba slovanská, Počátky hradu a města Písku, Dějiny regionu, Chráněná území, Nerostné bohatství, Kulturní tradice Písecka, Zlato v Pootaví, Ryby a rybářství (akvária s živými rybami jihočeských řek a rybníků), Písecký venkov v 19. století, Obrazová galerie českých panovníků a Lapidárium.

O aktivitě

Typ aktivity
Kultura a památky
Vhodné pro
Páry
Přátelé
Rodiny s dětmi
Senioři
Lze provozovat za počasí
Časová náročnost
1 hodina - 3 hodiny

Počátky hradu a města Písku - Nahlédněte do historie píseckého hradu! Expozice na vás čeká v rytířském sále, unikátní dochované části gotického hradu staré přes 700 let!

Dějiny regionu - Sseznamte se s historií regionu od poloviny 13. století až do nedávných událostí roku 1989.

Kulturní tradice Písecka - Jak se vyvíjela písecká kultura od 2. poloviny 19. století do 1. poloviny 20. století. Čím se lidé bavili, co vynalézali, jak tvořili?

Nerostné bohatství - Chcete odkrýt tajemství vzniku vltavínů? Zajímá vás, co je pegmatit? Čeká zde na vás obsáhlá expozice o geologii a mineralogii Písecka.

Chráněná území - Písecko se pyšní jednou národní přírodní rezervací, šesti přírodními rezervacemi a třiadvaceti přírodními památkami. Poznejte, které to jsou!

Zlato v Pootaví - Zlatá horečka na Písecku? Ano, díky nálezu z roku 1927. Ale těžba zlata na Písecku má své kořeny již v pravěku. S jakými nástroji, ve kterých lokalitách a v jakých obdobích se dozvíte v naší speciální expozici.

Ryby a rybářství - Víte, že v Česku má rybníkářství tradici sahající až do 12. století? A že u nás žije přes 60 druhů ryb? Třetinu z nich si můžete prohlédnout v naší akvarijní expozici. Navíc se můžete podívat, jaké perly umí perlorodka říční!

Pravěk a doba slovanská - Jakým vývojem prošel život člověka na území současného Písecka od chvíle, kdy si vyrobil první kammený nástroj, přes objevení zpracování železné rudy až po příchod Slovanů? Naše pravěká expozice vám odpoví!

Písecký venkov v 19. století - ...aneb hold výrazným regionálním osobnostem, které k píseckému venkovu neodmyslitelně patří.

Obrazová galerie českých panovníků - Prohlédněte si impozantní řadu šestnácti olejomaleb českých panovníků, která prošla zajímavými osudy a je zcela mimořádná pro muzejní prostředí.

ZOBRAZIT CELÝ POPIS
Prácheňské muzeum Písek

Prácheňské muzeum v Písku bylo založeno v roce 1884 jako Městské muzeum. Nejprve bylo umístěno v různých budovách po městě a od roku 1902 sídlí v objektu bývalého královského hradu z poloviny 13. století. Zde se postupně rozšiřovalo o další prostory, v nichž vznikaly stálé expozice, výstavní síně, depozitáře pro sbírkové předměty, odborná pracoviště i zázemí pro návštěvníky.

Pod Prácheňské muzeum v Písku patří ještě několik poboček: Památník Adolfa Heyduka v Písku, Památník města Protivína a Pozorovací věž v Národní přírodní rezervaci Řežabinec, Řežabinecké tůně.

Jak uplatnit benefit

Při předložení turistické karty hosta na pokladně dostanete 50% slevu na vstupné dospělého.

BENEFIT s turistickou kartou

Při předložení turistické karty hosta na pokladně dostanete 50% slevu na vstupné dospělého.

Jak uplatnit benefit?
Kontakt
Prácheňské muzeum Písek
Velké náměstí 114/3, 39701 Písek, Písek
Kontaktujte provozovatele
+420 382 201 111